• Oryginalny (polski)
  • Napisy ENG
Zimna wojna (2018)

Zimna wojna (2018)

Jun. 08, 2018Poland, United Kingdom, France88 Min.R

Gdzie obejrzeć cały film Zimna wojna cda?

Tym razem twórcy nagrodzonej Oscarem Idy przeniosą nas do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozegra się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu będzie… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w ,,Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

W okresie zimnej wojny ambitny muzyk Wiktor Warski (Tomasz Kot) wraz ze znajomą Ireną (Agata Kulesza) organizują szkołę dla młodych talentów muzycznych i estradowych. Podczas szukania wybitnych osób towarzyszy im także Lech (Borys Szyc), który pomaga im zarządzać całym projektem. Gdy na przesłuchania trafia młoda utalentowana Zula (Joanna Kulig) zdobywa uwagę nauczycieli. Zespół odnosi sukcesy i zostaje doceniony na dużej scenie, jednak nie bezwarunkowo. Pojawiają się intrygi ustrojowe, miłosne konwenanse – także te podszyte czysto politycznymi przesłankami – mimo to, życie biegnie dalej i bohaterzy muszą poradzić sobie z przeciwnościami losu.

Zimna wojna (2018)
Zimna wojna (2018)
Zimna wojna (2018)
Zimna wojna (2018)
Zimna wojna (2018)
Zimna wojna (2018)
Zimna wojna (2018)
Zimna wojna (2018)
Zimna wojna (2018)
Zimna wojna (2018)
Oryginalny tytuł Zimna wojna
IMDb Rating 7.6
TMDb Rating 7.6

Reżyser

Obsada

Joanna Kulig isZuzanna
Zuzanna "Zula" Lichoń
Tomasz Kot isWiktor Warski
Wiktor Warski
Borys Szyc isLech Kaczmarek
Lech Kaczmarek
Agata Kulesza isIrena Bielecka
Irena Bielecka
Adam Ferency isMinister
Minister

komentarz

  • karolinakos98 2 marca 2020

    No nareszcie znalazłam w 1080p. Wszedzie tylko w 480p mają a tu 1080p 😀

Comments are closed.
×
Udanego seansu!