• Lektor PL
  • Oryginalny (angielski)
The Grudge: Klątwa (2019)

The Grudge: Klątwa (2019)

Jan. 02, 2020United States, Canada94 Min.R

Gdzie oglądać cały film The Grudge: Klątwa online cda?

Film już odcisnął swoje piętno na niezależnym horrorze dzięki debiutowi fabularnemu Oczy Matki w 2016 roku. Nicolas Pesce po raz pierwszy wybiera studio Sony dla tej produkcji. Film The Grudge: Klątwa jest napisany również przez Pesce. To wszystko na podstawie japońskiego horroru Takashi Shimizu z 2003 roku. Horroru, który zainspirował remake w języku angielskim w 2004 roku w reżyserii Shimizu z udziałem Sarah Michelle Gellar. W przeciwieństwie do horroru Gellar z oceną PG-13, tym razem mają ostrą ocenę R. To dobra wiadomość dla fanów przerażających i drastycznych horrorów. Mocnym horrorem jest tez film Głębia strachu.

Wraz z filmami z 2002 i 2004 roku, trzecia odsłona Grudge została wydana w 2009 roku. Natomiast seria filmów krótkometrażowych, Tales From the Grudge, pojawiła się w 2006 roku. W ostatnim wywiadzie dla Entertainment Weekly twórca filmu Nicolas Pesce mówił o wiecznej rentowności franczyzy. Trzeba lubić tego typu horrory. Ogólnie horrory nie są dla mnie, nie lubię ich oglądać bo nie lubię się bać. Dlatego zawsze recenzje horrorów piszę dość ogólnie. Najbardziej przeraziły mnie takie horrory jak Obecność i cały film Zakonnica. Ten drugi przysporzył mi sporo strachu i nie spałem przez niego w nocy.

Kolejny ciekawy remake

Zapytali reżysera na New York Comic Con, w jaki sposób jego The Grudge: Klątwa różni się od wszystkich poprzednich filmów z serii. Jak wiecie film z 2004 roku zrodził dwie kontynuacje. Nicolas Pesce obiecał, że otwarcie Sony na ocenę R spowoduje najbardziej niepokojącą jak dotąd część. Powiedział, że cały film jest o wiele bardziej popieprzony. Trzeba mieć mocną psychikę żeby coś takiego wymyślić.  Nie mam pojęcia co tacy reżyserzy mają w głowie i skąd to się bierze ale to jest masakra.

Pierwszy film wyreżyserował Takashi Shimizu. Film miał swoją premierę w Japonii, podobnie jak remake z 2004 roku, który również wyreżyserował Shimizu. Nowa wersja zostanie jednak osadzona w wiejskiej Ameryce. Nadal będzie koncentrować się wokół nawiedzonego domu, który zaraża każdego, kto wejdzie do niego gniewem ducha. Takiego ducha, który spotkał przerażający koniec w mieszkaniu. Nowy remake został wyprodukowany przez Sama Raimiego odpowiedzialnego też za film Martwe Zło, który również wyprodukował drugą iterację. Demián Bichir, John Cho, Betty Gilpin, Lin Shaye i Jacki Weaver występują w filmie. Obsada wydaje się być bardzo ciekawa. Fani czekają z niecierpliwością. Gatunek J-horror jest znany z tego, że jest o wiele bardziej krwawy i niepokojący niż amerykańskie horrory.

The Grudge: Klątwa (2019)
The Grudge: Klątwa (2019)
The Grudge: Klątwa (2019)
The Grudge: Klątwa (2019)
Oryginalny tytuł The Grudge
IMDb Rating 4.1
TMDb Rating 6.5

Reżyser

Rick Skene
Reżyser

Obsada

Andrea Riseborough isFiona Landers
Fiona Landers
John Cho isPeter Spencer
Peter Spencer
Lin Shaye isFaith Matheson
Faith Matheson
Jacki Weaver isLorna Moody
Lorna Moody
Betty Gilpin isNina Spencer
Nina Spencer
William Sadler isDetective Wilson
Detective Wilson
Frankie Faison isWilliam Matheson
William Matheson
Nancy Sorel isAgent Cole
Agent Cole

komentarz

  • kozakiewicz01 31 stycznia 2020

    10/10!

Comments are closed.
×
Udanego seansu!